VITAJTE NA STRÁNKE NÁRODNEJ CHARITATÍVNEJ POĽOVAČKY …

Patrik Švajda

,,Viem, že projekt charitatívnej poľovačky už niekoľko rokov funguje v susednom Maďarsku a vďaka nemu sa vyzbieralo nemálo financií pre zdravotnícke zariadenia. Je načase, aby aj slovenská poľovnícka obec vyvinula aktivity podobného rozmeru a práve preto ma myšlienka Národnej charitatívnej poľovačky zaujala,“ konštatoval známy televízny moderátor Patrik Švajda, ktorý sa z ambasádorov ako prvý pridal k NCHP 2020.

Medzi poľovníkmi je podľa neho veľa známych tvárí a osobností a je dôležité, aby aj oni šírili medzi verejnosťou odkaz našich predkov. “Poľovníctvo nie je iba o love, ale najmä o starostlivosti o zver a o láske k prírode,” uzatvára Patrik Švajda, ktorý sa mu venuje už 23 rokov a pôsobí aktívne ako poľovný hospodár. Hovorí, že za ten čas spoznal veľa zanietených slušných ľudí, ktorí prírode a starostlivosti o zver venujú veľa voľného času.

Petra Krchňavá

„Myslím, že to je veľmi silná a krásna myšlienka, ktorá pomôže nielen deťom, ktoré si to určite zaslúžia, ale rovnako prispeje k zlepšeniu celkového obrazu poľovníctva. Veľmi rada prispejem a pomôžem, ako môžem k jej realizácii,“ hodnotí projekt Národnej charitatívnej poľovačky Petra Krchňavá.

Mladá poľovníčka sa rozhodla oslovovať verejnosť na sociálnych sieťach a vysvetľovať, čo všetko znamená byť poľovníkom a šíriť lásku k prírode. Ako hovorí, poľovníci sú v prvom rade milovníci prírody, ktorí zver chránia, starajú sa o ňu, obetujú tomu svoj osobný čas, energiu a peniaze, ale hlavne do toho vkladajú svoje srdce. Jej zanietenie si všimol aj britský denník Daily Mail, ktorý o nej zverejnil článok.

Marko Igonda

„Ponuku byť ambasádorom Národnej Charitatívnej Poľovačky som prijal veľmi rád predovšetkým preto, lebo výťažok z tohto podujatia pôjde pre choré detičky. Vidím v tom veľmi veľký zmysel. Zároveň verím, že aj na Slovensku sa nám podarí presadiť zmysel podujatia, ktorý ľuďom skutočne ukáže, že poľovníctvo nie je o zabíjaní, práve naopak. Je o tom, aby príroda bola krajšia, aby sme mali čoraz viac zveri a aby bola radosť chodiť do lesa, ako ja hovorím – do chrámu, a vidieť to, začo sa my poľovníci zaslúžime tým, že sa o zver staráme.”

Marko Igonda odmalička miluje hory, vníma ich ako chrám, ktorý treba nielen chrániť, ale aj zveľaďovať. Jeho starý otec bol poľovník a starká až do 75 rokov vysádzala v lesoch stromčeky. Poľovníctvu sa Igonda začal profesionálne venovať po návrate z Ameriky a vybral si cestu zachovávania tradícií, rituálov a šírenia osvety. “Byť poľovníkom je pre mňa cťou,” uzatvára.

DIAMANTOVÍ PARTNERI

Nákupný košík Item Removed. Undo
  • No products in the cart.