18+

Národná Charitatívna Poľovačka 2020 o. z.

Myšlienka dobročinnej poľovačky vznikla v susednom Maďarsku. ,,Je model, ktorý sa osvedčil počas 6 rokov fungovania, a to dáva dôveryhodnosť celej charite. Okrem pomoci detským pacientom bude mať toho podujatie ďalší rozmer. Priblíži verejnosti zmysel poľovníctva a dúfam, že aj zmení názor na samotných poľovníkov,“ povedal štatutár občianskeho združenia Národná Charitatívna Poľovačka 2020 Zsolt Puha.

Nemocnica, ktorá nové vybavenie získa, bude vopred vybratá. Primár detského oddelenia alebo zástupca zdravotníckeho zariadenia určí, aký druh prístroja alebo zdravotníckych pomôcok potrebujú. Výnos z prvej poľovačky v roku 2020 pomôže Fakultnej nemocnici s poliklinikou Nové Zámky.

Štatistiky dobročinných poľovačiek z Maďarska ukazujú, že projekt má svoje opodstatnenie. Od roku 2013 do Vianoc 2018 bolo až 4 258 detí vyšetrených na nových prístrojoch, ktoré boli zakúpené z výnosov charitatívnych poľovačiek. Do roku 2019 dosiahol dar pre maďarské nemocnice hodnotu 138 000 eur.

Občianske združenie Národná charitatívna Poľovačka 2020 sa snaží získať podporu známych osobností, hercov a športovcov, ktorí sa stanú ambasádormi tohto projektu. Ich účasť pomôže propagácii charitatívnej misie v širokej verejnosti. Ambíciou združenia NCHP do budúcnosti je, aby 27. decembra bola pod jeho záštitou usporiadaná charitatívna poľovačka v každom kraji.

NCHP_logo_green

Charitatívna poľovačka

Bažantnica Hrable

Vláda SR dňa 16.decembra 2020 prijala uznesenie č. 804, ktorým rozširuje opatrenia počas núdzového stavu o zákaz vychádzania s výnimkami v období od 19.decembra do 29. decembra. Spoločné poľovačky podľa vládneho uznesenia nemajú výnimku a teda sa nemôžu organizovať. Z tohto dôvodu, je bohužiaľ, prvá charitatívna poľovačka na Slovensku, ktorá mala byť 27. decembra v bažantnici Hrable, zrušená.
Organizátor dobročinnej poľovačky občianske združenie Národná Charitatívna Poľovačka 2020 sa rozhodol, že plánovanú pomoc pre detské oddelenie v nemocnici FNsP Nové Zámky zrealizuje aj napriek novým obmedzeniam. Potrebné zdravotnícke vybavenie chce zakúpiť z výnosu predaja odznakov o.z. Národná charitatívna poľovačka 2020. Ide o odznaky, ktoré mali pôvodne dostať účastníci charitatívnej poľovačky v bažantnici Hrable. Zakúpením odznaku môžete pomôcť aj Vy a podporiť tak liečbu detských pacientov v novozámockej nemocnici.
Peniaze z predaja odznakov pôjdu na transparentný účet občianskeho združenia Národná Charitatívna Poľovačka 2020. Cena odznaku je 50€ / ks, pri nákupe máte možnosť podporiť charitatívny projekt aj vyššou sumou a to zadaním dodatočnej sumy do kolónky “dobrovoľný príspevok“.

Ďakujeme za Vašu podporu.

DIAMANTOVÍ PARTNERI