Novinky

Poľovníci ukázali veľké srdce

Na snímke zľava Tomáš Janík, Marko Igonda, Zsolt Puha Foto: v spolupráci s www.terajsok.sk/ Rastislav Harakal

TRENČÍN – Trenčianska nemocnica dostala dar od poľovníkov. Tí usporiadali Národnú charitatívnu poľovačku, vďaka ktorej vyzbierali vyše 10-tisíc eur. Za peniaze kúpili prístroj na vyšetrovanie refluxu u najmenších pacientov a darovali ho Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

„Projekt prebiehal formou predaja odznakov a dobrovoľných darov. Zapojilo sa doň vyše sedemsto poľovníkov a vyzbierali sme cez 10 600 eur,“ povedal Zsolt Puha, štatutár Občianskeho združenia NCHP 2020, ktoré zbierku zorganizovalo.

Vlani od poľovníkov získala prístroj nemocnica v Nových Zámkoch, tentoraz obdarovali trenčiansku, za čo môže ambasádor projektu, herec Marko Igonda. „Dlhé roky do Trenčína chodievam, žije mi tu rodina. Prednosta pediatrickej kliniky si vybral tento prístroj a som rád, že deťom môžeme takto pomôcť,“ povedal herec, ktorý je podľa vlastných slov aj aktívny poľovník.

Prístroj prevzal riaditeľ nemocnice Tomáš Janík spolu s prednostom pediatrickej kliniky Pavlom Šimurkom. „Prístroj je určený pre všetky vekové kategórie detí na 24-hodinové meranie kyslosti nad žalúdkom,“ povedal Šimurka s tým, že má teda veľmi široké využitie od bábätiek až po tínedžerov. Podľa riaditeľa nemocnice Tomáša Janíka je tento typ prístroja prvý v takomto rozsahu aj pre najmenších pacientov.

Autor: Terajšok.sk

https://terajsok.sk/2022/08/01/polovnici-ukazali-velke-srdce/